Kralupy v přípravě stoprocentní, ke čtyřem výhrám výrazně přispěly i posily

Nejúspěšnější přípravné období od návratu do krajské ligy mají za sebou hokejisté Kralup, které s velkým očekáváním vyhlíží start nového ročníku krajské ligy. Výraznou stopu zanechali v přípravných zápasech všechny nově příchozí či navrátivší posily. Pomyslné kanadské bodování ovládl rychlonohý Tomáš Soukup.   

Čtyři přípravné zápasy, čtyři vítězství v základní hrací době. S takovouto bilancí zakončili v neděli Kralupané na berounském ledě sérii přípravných zápasů, když v 58. minutě rozhodl o poslední výhře nad domácím Královým Dvorem sváteční střelec Roman Verbík. Trenér Sikela však krotí emoce. Právě generálka na nový ročník už tuto sobotu startující krajské ligy proti rivalovi z únorového předkola play-off dala Kralupanům nejvíce zabrat, když nezvládli udržet po brankách Štibrana, Čurdy a Soukupa vypracovaný tříbrankový náskok a nechali domácí ve třetí třetině utkání zdramatizovat, přestože ke zhoršené kvalitě hry výrazně přispěly mizerné podmínky kvůli neupravované ledové ploše ve zkrácené přestávce před třetím dějstvím.

"Musíme se zlepšit v obraně," hodnotil celou přípravu po skončeném zápase trenér Sikela. "Obranná činnost nám zatím moc nejde, nechce se nám do osobních soubojů a když už do nich jdem, tak to není úplně ono, nasazení mi tam trochu chybělo a těch soubojů pak prohráváme strašně moc. To musíme zlepšit."

Kromě vítězné generálky, která byla jediným přípravným zápasem odehrávajícím ve venkovním prostředí, porazili Kralupané rovněž Žebrák 6:2 a následně Rakovník se Slaným shodně 4:2. "Nechci těm výsledkům teď přikládat příliš velkou váhu," zůstává trenér Sikela nohami na zemi. "Byla to příprava, vyhráli jsme, ale jestli byla úspěšná, se ukáže až v mistrovských utkáních."

Nejvýraznějším zápisem v přípravě zazářil jednadvacetiletý rychlík na bruslích Tomáš Soukup, který vstřelil 4 branky a na další 3 přihrál. Hned v závětří skončila se 6 body (3+3) dvacetiletá hvězda posledních vyřazovacích bojů David Bradáček. Mimo jiné se také velice dobře jeví jednadvacetiletý Kristán Šiška, který sice na první trefu v ligovém zápase stále čeká, nicméně na ledě byl ve všech čtyřech zápasech velice aktivní a proti Královu Dvoru přispěl důležitou třetí brankou.  

Dařilo se i posilám. Úspěšnou adaptaci na dospělý hokej naznačil devatenáctiletý Karel Šmíd, který získal od trenérů důvěru na několik minut už v šesti zápasech v závěru poslední sezóny, přičemž nejvíce zkušeností nabral proti úřadujícímu mistru z Mělníka. Proti okresnímu rivalovi stihl hned čtyři utkání a v přípravném období poté tyto cenné zkušenosti přetavil ve 4 body za 2 branky a 2 asistence.

Mladý tým plný talentu podpořil i návrat jednadvacetiletého ofenzivního beka Tomáše Klapky, který byl v uplynulé sezóně součástí postupové sestavy Chomutova, přičemž si i na několik zápasů v bílinském dresu vyzkoušel, jak chutná 2. liga. Za Kralupy letos Klapka stihl odehrát dva přípravné zápasy, v nichž si jako obránce připsal dva góly proti Slanému.

Mladíky pak před sezónou doplnil ještě zkušený jednatřicetiletý střelec Martin Čurda, který nastoupil do třech přípravných utkání, v nichž v každém dokázal skórovat, přestože má za sebou téměř dvouletou pauzu. "Gólový hráč nám trochu chyběl," vysvětluje Čurdovo angažmá Dušan Sikela. "Už teď dává Martin Čurda v každém zápase gól a myslím si, že až po pauze něco nabruslí a dostane se do toho úplně, tak to bude velká posila."

Tři dosud odehrané přípravné zápasy jsou přitom pro Martina Čurdu vůbec první zkušeností s krajským hokejem, přesto k ní po ochutnání přistupuje s respektem. "Určitě to nebude sranda. Není to tak technický hokej, ale kluci jsou zase hodně bojovní, mají všichni velké nasazení," svěřil se s prvními pocity zkušený forward, který zatím největší část kariéry (214 zápasů, 190 bodů) odehrál ve 2. lize. V dresu Kobry Praha si dokonce zahrál s dvojčaty Verbíkovými, kteří jeho příchodu částečně i přispěli. Mimo Kobru se pak objevil i v barvách druholigových Řisut, Vrchlabí, Příbrami či Sokolova, odkud do ambiciózních Kralup přináší cenné vítězné zkušenosti. Baníku totiž v roce 2019 pomohl po 22 letech k historickému návratu do Chance ligy, kterou si v jeho dresu následně na několik zápasů zahrál. Celkově v druhé nejvyšší soutěži za dosavadní kariéru odehrál 67 zápasů, když se kromě Sokolova dříve mihl i v barvách Písku, Berouna, Ústí nad Labem či kladenských Rytířů.


SESTŘIH VŠECH KRALUPSKÝCH GÓLŮ V PŘÍPRAVĚ A ZHODNOCENÍ TRENÉRA DUŠANA SIKELY:

Úspěšnou přípravu se Kralupané pokusí přetavit v první ligové body už tuto sobotu proti nevyzpytatelnému ligovému nováčkovi z Benátek nad Jizerou. Bližší podrobnosti o blížícím se prvním kole vám samozřejmě tradičně přineseme v pozvánce průběhu tohoto týdne, tak nás určitě i nadále sledujte. 

 

Text: David Palán  
Foto: Klára Spěšná instagram

  • Komentáře jsou prázdné.